ponedjeljak, 4. svibnja 2015.

OVO JE KRAJ! Edin Džeko napustio Manchester City…

Manchester City danas je izgubio i teoretsku šansu da obrani titulu prvaka Engleske, osvojenu prošle sezone.

City je golom Sergia Aguera danas savladao Tottenham na White Hart Laneu sa minimalnih 1:0.

Međutim, ono što posebno zabrinjava navijače Bosne i Hercegovine, ali i selektora Mehmeda Baždarevića, jeste činjenica da kapiten Zmajeva Edin Džeko ni u ovoj utakmici nije dobio ni minute u igri od menadžera Manuela Pellegrinija.

Džeko je posljednji put počeo utakmicu u prvih 11 još 6. aprila na susretu protiv Crystal Palacea, a od tada je na terenu proveo samo minutu (?!) u igri.

Ovo, vjerovatno, znači i definitivan razlaz sa Manchester Cityem, koji će po svemu sudeći na kraju ove sezone, za njih veoma neuspješne, krenuti u rasprodaju igrače i slaganje nove ekipe.